Retro plechové hračky

Retro plechové hračky nestárnou

plechová hračka - plechový traktor na klíček
Plechový model traktoru Zetor na klíček

Pamatujete si ještě na oblíbené plechové hračky, se kterými jsme si hráli v dětství. Máme na mysli například tolik oblíbenou plechovou berušku, autíčka, traktory, mašinky a mnoho dalších.

Plechové hračky měly své kouzlo, možná proto dnes zažívají svůj velkolepý návrat. Také naše děti mohou poznat jedinečné plechové hračky, které jsou prakticky nezničitelné.

Plechové hračky tehdy vyráběla společnost Kovodružstvo Náchod, která byla založena v roce 1950. Jde tedy o velice dlouhou a úspěšnou historii plechových modelů a hraček.

Retro hračky z našeho mládí

Ačkoliv žijeme v moderní době, ve které naše děti mohou mít prakticky cokoliv, na co si jen vzpomenou, je pěkné se občas vrátit do našeho dětství.

plechová hračka - autobus na klíček

Připomeňme si například velice originální model autobusu, který pochází z roku 1959. Tento model je vyrobený ze zcela bezpečného potištěného plechu, pohon je zajištěn na mechanický strojek na klíček. Ostatní na klíček funguje většina těchto plechových modelů a hraček.

Tehdy nebyly počítače, moderní technika a taková záplava hraček, jako je tomu dnes. Možná proto jsme si hraček více vážili. Mezi ty nejoblíbenější patřily hračky dřevěné a také plechové hračky, které byly prakticky nerozbitné. S plechovými hračkami jsme zažili mnoho legrace a někteří z nás je mají schované dodnes.

plechová hračka - hasičské auto

Právě tyto hračky se opět vrací na pulty dětských obchodů a my si tak můžeme opět připomenout své mládí. Naučte děti hrát si s jednoduchými hračkami, které jsou přitom velice důmyslně propracované.

Nepotřebujete žádné baterky, nabíječky ani jiné věci, které u většiny současných hraček jsou nezbytné. Stačí jednoduše natáhnout klíček a hračka se hýbe. Děti si tak tříbí jemnou motoriku ručiček a zároveň je to pro ně velké dobrodružství.

plechová hračka - Hawkeye cirkus      plechová hračka - lanovka na klíček

Plechový traktor Zetor jezdí na klíček

plechové hračky Traktor Zetor 50

Děti si také mohou připomenout tradiční traktor Zetor, který je vyrobený z plechu a je vhodný pro děti od 5 do 7 let. Traktor stejně jako ostatní hračky jsou vyrobeny z potištěného plechu. Pohyb je zajištěn pomocí jedinečného pérového strojku natahovacím klíčkem. Nejen modely traktorů jsou propracované do nejmenšího detailu, zaujme zejména funkční převodovka , která má 3 rychlosti dopředu a zpátečku. Traktor lze tedy snadno ovládat, volantem řídit a brzdit ruční brzdou. Pro děti je to velké dobrodružství, neboť mohou řídit auto stejně, jako jejich rodiče. Traktor lze pořídit v mnoha variantách, například s valníkem, s přívěsem či jako bagr.

plechové hračky - pluh  plechové hračky - valník s nástavbou

plechové hračky - silniční válec

Hračku i sběratelský artikl představuje plechový parní válec. Ovládání je opět na klíček a jde o model, který je velice autentický.

Udělejte radost svým dětem, ale také sobě. Pořiďte jim hračky, které rozvíjejí jejich představivost, tříbí jemnou motoriku a navíc jsou maximálně odolné.

Plechové hračky, které mají budoucnost

Plechové hračky vydrží opravdu dlouho, někdy i po další generace. Retro plechové hračky jsou zcela nezávadné, představují možnost neopakovatelné zábavy a dětem dají o mnoho více, než současné moderní hračky. Plechové hračky vás vtáhnou do světa aut, motorek, lodí, letadel a také například zvířátek. Pamatujete také na takzvanou cvakačku berušku ? Všechny tyto hračky navazují na bohatou tradici české výroby.

plechové hračky - lanovka

Kovové hračky mají další výhodu v tom, že nejsou nijak zvlášť drahé a jejich obsluha je velice jednoduchá. Hračky jsou vhodné pro děti od tří let. Pokud si zrovna lámete hlavu nad vánočními dárky pro vaše ratolesti, pak zde třeba najdete inspiraci. Plechové hračky jen tak nezestárnou, neboť jsou velice nadčasové. Moderní budou i za pár let a děti si je vždy oblíbí. S těmito hračkami nemůžete nikdy šlápnout vedle. Pokud patříte mezi příznivce klasických hraček, pak vsaďte na plechové hračky.

 plechová hračka - Hawkeye valník    plechové hračky - Dědeček automobil
Přidejte se k nám i na FaceBooku.

Napsat komentář